APSAUGINĖ PVC DANGA GARAŽUI

Garažas paprastai yra patalpa, kurioje grindys patiria agresyvų poveikį. Čia mechaniškai veikia automobilis ir garažo reikmenys, taip pat temperatūros pokyčiai, drėgmė ir cheminės medžiagos. Todėl grindų dangos užduotis – užtikrinti pagrindinių grindų apsaugą, taip pat komfortą automobiliui ir jo savininkui.  

Vandens poveikis grindims

Vanduo gali lengvai padaryti didžiausią žalą garažui. Nereikalingas vandens kaupimasis garaže gali sukelti nemalonių nuostolių. Ypač kenksmingas yra grybelio ir pelėsio atsiradimas. Stovintis vanduo didina drėgmę garaže, o tai nėra gerai net ir laikomiems automobiliams.

Rekomenduojama ne tik įrengti nuolydį, neleidžiantį vandeniui užsilaikyti kampuose, bet ir patikrinti drenažo sistemą. Vanduo iš plovyklos ar net šviežiai nutirpęs sniegas turėtų sklandžiai ištekėti iš garažo, o drenažo sistema neturėtų būti užsikimšusi. Taip pat verta atkreipti dėmesį į grindų įtrūkimus ir nelygumus, kuriuose dažniausiai užsilaiko drėgmė.

Šaltomis žiemos dienomis ant grindų taip pat patenka druskos ir žvyro, kurie prisitvirtina prie automobilio važiuoklės ir vėliau lieka ant garažo grindų. Jei turite šiurkščias betonines grindis be jokio apsauginio elemento, tikriausiai žinote apie druskos dėmes ir įbrėžimus. Be to, pažeistas betono paviršius nuolat kelia dulkes. 

Vienas iš būdų apsaugoti garažo grindis – jas nudažyti. Nesuklysite, jei pasirinksite vandeninius dažus, skirtus betoninių grindų paviršiams, betoninėms grindinio plokštėms ir sienoms apdoroti, pasižyminčius hidroizoliacinėmis savybėmis. Šie dažai dažnai būna specialiai sukurti betoninėms garažų grindims. 

Alyvos išsiliejimas – ne problema

Nesvarbu, ar alyva ištekėjo tiesiai iš automobilio, ar netyčia išsiliejo iš butelio, tokias dėmes patartina kuo greičiau pašalinti, kol dar nesugadintos grindys. Žinoma, prevencija yra geriausias vaistas, tačiau kai jau per vėlu, praverčia tam tikri patarimai. Šalinant šviežią dėmę nuo betoninių grindų, pirmiausia reikia surinkti išsiliejusio aliejaus perteklių įprastais popieriniais rankšluosčiais. Tada užterštą vietą apipurkškite vandeniu, o tada dėmę patepkite nuriebalinimo plovikliu. Palikite ją pastovėti apie 10-15 minučių. Tada apipurkškite suteptą paviršių karštu vandeniu ir nuvalykite šepetėliu.

Jei šalinate alyvos dėmę nuo jau išdžiūvusio betono, pabandykite naudoti naminių gyvūnų kraiką. Norėdami tai padaryti, užtepkite storą kraiko sluoksnį ant visos dėmės. Palikite kraiką bent vieną dieną, tada jį nuvalykite ir išmeskite. Kraikas turėtų sugerti didžiąją dalį alyvos. Vietoj kraiko galite naudoti pjuvenas. 

Garaže esančių grindų apsauginės dangos

Kai vairuotojai klausia, kokias garažo grindis rinktis, dauguma ekspertų neabejotinai rekomenduoja modulinę apsauginę PVC dangą. Tokia danga yra greičiausias ir paprasčiausias sprendimas, padedantis išspręsti visas minėtas problemas. Kai reikia apsaugoti naujas betonines grindis arba prailginti senų grindų tarnavimo laiką, patartina naudoti PVC dangą ne tik po automobiliu, bet ir visame garaže. Modulinės PVC plytelės surenka drėgmę, druską, ištirpusį sniegą ir kitus nešvarumus nuo automobilio važiuoklės, apsaugodamos grindų pagrindą. Naudojant šią modernią dangą viskas labai paprasta. Ištirpęs sniegas, išsilieję tepalai, išsibarstę nešvarumai – visa tai bet kada gali atsidurti ant garažo grindų. Tačiau tai nėra problema. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai nuvalyti PVC plyteles šluota ir šluoste su įprastu plovikliu. 

Be to, modulinės PVC grindys nesideformuoja, kai į jas atsitrenkia sunkiasvorė transporto priemonė arba nukrenta sunkus įrankis. Ši medžiaga yra šilta, neslidi ir atspari ugniai. Ji taip pat būna įvairių spalvų. 

Geriausias garažo grindis galite įsigyti gerai žinomoje MB „Egrindija” internetinėje parduotuvėje. Čia galite rinktis bet kokios spalvos ir bet kokio kiekio PVC plyteles. Bendradarbiaujame tiesiogiai su gamintojais, todėl grindų dangos kainos yra pačios optimaliausios.