DOLLKEN” – LANKSČIŲ GRINDJUOSČIŲ GAMINTOJAS

Bet kurios patalpos apdaila – tai žingsnis po žingsnio atliekami tam tikri veiksmai naudojant įvairias statybines ir apdailos medžiagas. Ir nors standartinės geometrijos kambaryje dekoruoti sienas, grindis ir lubas nėra problema, norint dekoruoti patalpas su netaisyklingos formos kampais, kolonomis, lenktomis zonomis ir kitais dekoratyviniais elementais, reikia naudoti specialias technologijas ir gaminius. Lanksti grindjuostė yra būtent toks nestandartinis gaminys, skirtas netipinėms problemoms spręsti.

Lanksčių grindjuosčių ypatybės 

Dėl savo elastingumo ir gebėjimo lankstytis lanksčios grindjuostės idealiai tinka patalpoms su netaisyklingos formos sienomis ir kampais apdailinti. Ji ypač palengvina statybininkų darbą dekoruojant kolonas – daugelio mėgstamą dekoratyvinį ar laikantįjį elementą. Net jei tarpusavyje sujungsite mažus įprastos tankios grindjuostės gabalėlius, vis tiek negalėsite tinkamai užsandarinti grindų ir netaisyklingos formos sienos sandūros. O vizualiai tokia konstrukcija neatrodo labai patraukliai. Tobulą išlenkimą galima pasiekti tik naudojant lanksčią grindjuostę, kuri dar vadinama grindjuoste juosta. 

Lanksčios grindjuostės privalumai

  1. Profilį sumontuoti gana paprasta. Šio proceso metu medžiaga gerai prilimpa prie paviršiaus. Nereikia jokio išankstinio juostos paruošimo, išskyrus pjovimą.
  2. Nedidelis svoris ir nedidelis dydis, todėl lengviau transportuoti ir tvarkyti medžiagą.
  3. Ilgaamžiškumas, atsparumas mechaniniams pažeidimams.
  4. Lengva priežiūra ir ilgas tarnavimo laikas. 
  5. Atsparumas drėgmei ir blukimui.
  6. Netoksiškumas, didelė priešgaisrinė sauga.
  7. Turtinga spalvų gama ir daugybė variantų.
  8. Yra grindjuosčių juostų variantų, leidžiančių jas naudoti tiesiant ir maskuojant kabelius palei sienas. Šių tipų grindjuostės turi specialius kabelių kanalus.

Vienintelis dalykas, kurį verta paminėti, yra tai, kad lanksčios grindjuostės prastai reaguoja į žemą temperatūrą. Žinoma, jų veikiama ji nesugenda, tačiau praranda lankstumą ir gali lūžti veikiama mechaninio poveikio. Todėl nepatartina jos naudoti lauke. 

Iš kokių medžiagų gaminamos lanksčios grindjuostės?

Grindjuostėms gaminti naudojamos įvairios medžiagos, kurios skiriasi savo elastingumu. Šios medžiagos yra: kamštis, „skysta mediena”, polivinilchloridas, poliuretanas. 

Kamštinės grindjuostės, padengtos plonu dekoratyviniu sluoksniu su tauriosios medienos raštu, yra elegantiškos ir atrodo ne tik stilingai, bet ir brangiai. Kamštinių grindjuosčių privalumas – ekologiškumas. Be to, ši medžiaga yra labai funkcionali ir lengvai įgauna bet kokią formą. Kamštinės grindjuostės montuojamos ant skystų vinių. Tačiau jos trūkumas – didelė kaina. 

 „Skysta mediena” nėra dažnai naudojama, nes su ja labai sunku dirbti, o jos kaina yra per didelė. Ši medžiaga labai greitai sukietėja susidūrusi su oru, todėl su ja reikia dirbti greitai.

Poliuretano modeliai yra labai lankstūs, nes medžiagoje yra gumos. Šios grindjuostės nebijo vandens, yra labai tvirtos, lengvai valomos ir netoksiškos. Tokios grindjuostės montuojamos naudojant specialius klijus.  

Lanksčios PVC grindjuostės Dollken yra populiariausias ir universaliausias variantas. Jos būna įvairių spalvų: galite įsigyti, pavyzdžiui, baltos, juodos, rudos arba derančios prie medžio, akmens ar plytelių. Tokių grindjuosčių montavimas priklauso nuo tipo. Pavyzdžiui, yra savaime prilimpančių modelių, o yra tokių, kurie tvirtinami specialiu pagrindu ir kuriuos reikia iš anksto pašildyti karštame vandenyje. Šiuo atveju pats pagrindas yra pagamintas „P” raidės formos ir prie paviršiaus tvirtinamas savisriegiais. Neabejotinas PVC grindjuosčių privalumas – nedidelė kaina. Palyginti su kitomis rūšimis, ši yra pigiausia. Šią grindjuostę taip pat galima naudoti norint užsandarinti tarpą tarp sienos ir vonios kambario (kriauklės), tarp stalviršio ir sienos virtuvėje.   

Pirmaujančios Vokietijos bendrovės „Dollken” gaminamos grindjuostės jau daugelį metų sulaukia pasaulinio pripažinimo ir populiarumo. Dollken grindjuostės išsiskiria aukščiausia kokybe, patikimumu, ekologiškumu, dizainu ir plačiu asortimentu. Dollken gaminių Lietuvoje galite įsigyti MB „Egrindija” internetinėje parduotuvėje. Čia lengvai rasite ir įsigysite reikiamą skaičių grindjuosčių bet kokiam interjerui gamintojo kainomis. MB „Egrindija” konsultantai padės apskaičiuoti reikiamą medžiagos kiekį.