GERIAUSIA Dangos APSAUGa – LAKAS

Anksčiau ar vėliau kiekvienas namų, pramoninių ar komercinių patalpų savininkas susiduria su grindų korozijos problema. Kad taip nenutiktų vėliau, verta skirti šiek tiek dėmesio apsauginiam grindų apdorojimui. Prevencija tikrai yra daug pigesnė nei visiškas senos dangos pakeitimas. Vienas iš labiausiai paplitusių apdailos būdų yra lakavimas. Taigi apžvelkime, su kokiomis grindimis ir kokiais lakais reikia dirbti.

Danga rusiui. Kokį laką pasirinkti.

Rinkdamiesi grindų laką turėtumėte atsižvelgti ne tik į jo cheminę sudėtį ir savybes, bet ir į patalpos, kurioje jis bus naudojamas, tipą. Pavyzdžiui, gyvenamajame kambaryje, kuriame eismas nedidelis, pakanka naudoti lako dangą, turinčią mažą stiprumo indeksą. Priešingai, užmiesčio namuose, viešose vietose, garaže ar pagalbinėse patalpose reikia naudoti lakus, kurie yra atsparesni dilimui ir nusidėvėjimui ir gerai apsaugo nuo įvairių mechaninių pažeidimų: įbrėžimų, smūgių, kulnų žymių.

Atsižvelkite į lako tipus, priklausomai nuo grindų.

Medinėms grindims. Nors mediena laikoma geriausia medžiaga estetiniu ir funkciniu požiūriu, ji gali deformuotis naudojimo metu, o jos išvaizda gali pablogėti. Norint apsaugoti tokias grindis ir išsaugoti jų ekologiškumą, geriau rinktis laką, kurio sudėtyje yra natūralių, žmogaus sveikatai saugių komponentų.

Kamštinėms grindims. Kamštinė danga deformuojasi veikiama apkrovų, o jas pašalinus grįžta į pradinę būseną. Jei kamštiena padengta paprastu laku, netrukus atsiras įtrūkimų. Todėl tokias grindis geriau apdoroti greitai džiūstančiu laku (poliuretanu su kietaisiais priedais; poliuretanu su akrilo priedais; dviejų komponentų laku kamštinėms grindims).

Savaime išsilyginančioms grindims. Savaime išsilyginančias grindis reikia saugoti taip pat, kaip ir visų kitų tipų grindis. Tam naudojami specialūs poliuretano ir epoksidiniai lakai. Galite naudoti poliuretaninį grindų laką, kuris apsaugos dangą nuo mechaninių pažeidimų, drėgmės ir agresyvaus poveikio, taip pat užtikrins gerą sukibimą su biriu pagrindu.

Grindų plytelėms. Dažniausiai plytelių lakai gaminami iš akrilo dervų ir uretano polimerų su mikroskopinėmis keramikos dalelėmis. Tokiu laku apdorotos grindys tampa blizgios ir įgauna ypatingą tvirtumą.

Pagal cheminę sudėtį lakai skirstomi į:

Poliuretanas. Ji laikoma populiariausia parketo ir medienos danga. Jis taip pat naudojamas savaime išsilyginančioms grindims. Tokie lakai gaminami akrilo, uretano ir kitų tirpiklių pagrindu. Užtepus poliuretano laką susidaro tvirta ir lygi plėvelė, kuri apsaugo paviršių nuo padidėjusios apkrovos, saulės spindulių, drėgmės ir kitų poveikių.

Jis pagamintas vandens pagrindu.  Jis nekenkia aplinkai ir jame nėra tirpiklių. Nepriklausomai nuo šio lako sluoksnių skaičiaus, jis nekeičia pirminio grindų dangos atspalvio. Tinka medienai.

Alkidas. Į šio lako sudėtį, be alkidinių dervų, įeina riebalų rūgštys ir augaliniai aliejai. Grindų apdaila alkidine danga suteikia grindims puikų atsparumą temperatūros pokyčiams ir drėgmei. Be to, tokios grindys negirgžda, yra atsparios vibracijai ir mechaniniam poveikiui, taip pat grybeliui ir pelėsiui. Tai puiki danga rusiui.

Akrilas. Jei jums labai svarbus saugumas, akrilinis lakas, kuriame nėra organinių tirpiklių, puikiai tinka jums. Medinių grindų lakas sukuria dangą, kuri išsaugo medienos tekstūrą ir atspalvį. Tačiau akriliniu laku padengtos grindys yra jautrios drėgmės ir temperatūros skirtumams, todėl dažnas drėgnas valymas tokiai dangai netinka.

MB “Egrindija” teikia profesionalias ir aukštos kokybės lakavimo paslaugas bet kokioms grindims. Naudojame tik aukštos kokybės medžiagas ir modernią įrangą. Susisiekite su mumis ir mes pagaminsime jums grindis, kurios garantuotai tarnaus daugelį metų ir nepraras estetinės išvaizdos. Mūsų konsultantai mielai suteiks visą reikiamą informaciją.