Kaip teisingai sumontuoti plastikines grindjuostes

Paskutinis grindų įrengimo etapas – grindjuosčių montavimas. Jei anksčiau šie elementai buvo mediniai arba suformuoti iš cemento skiedinio, dabar vartotojams siūlomi lengvi plastikiniai gaminiai. Jas galima rinktis ne tik pagal ilgį, plotį, bet ir pagal spalvą bei tekstūrą. Juos galima sumontuoti greitai ir savarankiškai, be pašalinės pagalbos. 

Tinkamai parinktos plastikinės grindjuostės taip pat pasitarnaus kaip

  • dekoratyvinis elementas, kuris harmoningai atskirs grindis nuo sienų ir sukurs spalvinį kontrastą arba suteiks sklandų perėjimą;
  • išlyginamoji juosta, kuri uždengs nelygius grindų dangos kraštus ir paslėps tarpus grindų ir sienų sandūroje;
  • apsauginė plokštė. Ji neleis drėgmei patekti ant sienų apdailos medžiagų drėgno valymo metu.

Plastikinių grindjuosčių privalumai

Plastikinės grindjuostės laikomos universaliomis. Net lyginant su visiškai ekologiškomis medinėmis grindjuostėmis, jos turi privalumų. Pagrindiniai iš jų yra šie: 

  • atsparumas drėgmei, puvimui ir buitinėms cheminėms medžiagoms;
  • Šią apdailos medžiagą galima naudoti šildomose ir nešildomose patalpose, gyvenamosiose patalpose, biuruose, sandėliuose;
  • galima pasirinkti pagal dizainą, užsakyti su natūralios medienos ar akmens imitacija;
  • yra galimybė naudoti ant plokščių sienų arba sienų su išlinkimais ir nelygumais;
  • lanksčias ir standžias PVC grindjuostes galima lengvai supjaustyti reikiamo ilgio juostomis, papildyti jungiamaisiais elementais, galiniais dangteliais ir kampuočiais.  

Tvirtinimo būdai

Klasikinė plokščia plastikinė grindjuostė tvirtinama įprastais varžtais arba rinkinyje pateiktomis aliuminio tvirtinimo detalėmis. Kiekvienu atveju tvirtinama kas 40 cm, montavimas pradedamas nuo vidinio kampo (nuo kampo reikia atsitraukti ne daugiau kaip 10 cm). 

Naudojant savisriegius varžtus, paviršiuje lieka montavimo skylės, kurias geriausia uždengti plastikiniais kamščiais, derančiais prie grindjuostės. 

Jei naudojamos aliuminio tvirtinimo detalės, sienos apačioje išgręžiamos 3-4 cm gylio skylės, įstatomi plastikiniai kaiščiai, uždedamos aliuminio plokštelės ir jos prispaudžiamos varžtais. Tokiu atveju ant tokių grindjuosčių priekinio paviršiaus nelieka tvirtinimo detalių pėdsakų, o pakartotinis montavimas atliekamas be jokių problemų.

Grindjuostės su kabelio kanalu montavimas prasideda nuo paties profilio montavimo. Jis tvirtinamas prie sienos apačios kaiščiais ir varžtais. Jis papildomas kampuočiais ir jungiamosiomis movomis. Tada klojami kabeliai ir uždengiami dekoratyvine juostele.

Greičiausias ir paprasčiausias montavimo būdas – naudoti skystas vinis. Tam apatinė sienos dalis išlyginama ir gruntuojama. Klijai juostelėmis arba lašeliais užtepami tvirtinimo vietose. Profilis prispaudžiamas prie klijų ir kelias sekundes palaikomas.   

Platų kokybiškų ir patikimų žinomų gamintojų grindjuosčių asortimentą siūlo Lietuvos įmonė MB „Egrindija”. Čia galite rasti bet kurį jūsų poreikius atitinkantį variantą. Įmonė taip pat siūlo aukštos kokybės, greitai montuojamas grindų dangas, skirtas buitiniams ir pramoniniams poreikiams. Jei reikia papildomos informacijos, siūlome kreiptis į mūsų konsultantus, kurie padės išsirinkti tinkamus gaminius.