Kodėl turėtumėte rinktis medinės grindjuostės

Medinė grindjuostė yra stilingas ir funkcionalus interjero apdailos elementas, plačiai naudojamas interjero dizainui. Šiuolaikinė medinė grindjuostė ne tik įspūdingai pereina nuo sienų prie grindų, bet ir leidžia užmaskuoti įvairius defektus bei paslėpti elektros laidus.

Medinės grindų cokolis – tai klasikinis statybinių ir apdailos medžiagų srities sprendimas, turintis daug privalumų:

  • medžiagos ekologiškumas;
  • įspūdinga išvaizda;
  • originali tekstūra;
  • atspalvių įvairovė;
  • paprastas montavimas.

Medinės grindjuostės naudojamos sausoms patalpoms dekoruoti: miegamiesiems, svetainėms, vaikų kambariams ir kt. Jos efektyviai derinamos su bet kokiais interjero apdailos elementais, o ypač gerai atrodo derinamos su natūraliomis grindų dangomis.  

Medinių grindjuosčių tipai

Jei norite įsigyti medines grindjuostes, atkreipkite dėmesį į pagrindinius šių gaminių tipus.

Parduodami šie variantai:

  • medžio masyvas;
  • su faneruote.

Medžio masyvo grindjuostės gaminamos iš vertingų medienos rūšių, todėl tokių gaminių kaina yra didesnė nei panašių faneruotų modelių. Šiai kategorijai plačiai atstovaujamos grindjuostės, pagamintos iš alksnio, ąžuolo, uosio ir graikinio riešuto. Šie variantai dažnai derinami su natūraliomis grindimis.

Faneruotos grindjuostės yra ekonomiškesnis apdailos variantas, kuris turi didesnę paklausą nei medžio masyvo gaminiai. Populiariausi faneruoti gaminiai gaminami iš pušies arba eglės. Montuojant fanera uždedama ant pagrindo. Faneruotų gaminių išvaizda nenusileidžia medžio masyvo grindjuostėms, o dizaino sprendimų šioje kategorijoje yra įvairių: nuo paprastų iki įmantrių. 

Kaip išsirinkti medines grindjuostes

Kad medinė grindjuostė harmoningai papildytų grindų dangą, ją reikėtų rinktis atsižvelgiant į esamų grindų atspalvį ir tekstūrą. Tokiu atveju estetika bus užtikrinta net ir neturint dizaino skonio ir profesionalių interjero dizaino įgūdžių. 

Pirkdami medinę cokolį taip pat atkreipkite dėmesį į jos formą. Yra šios grindjuosčių formos:

  • tiesi dalis su užapvalintais viršutiniais kraštais;
  • batas – sankirta su apačioje esančia lentyna;
  • valtis – trikampė sekcija su banguotu užapvalinimu.

Šiandien parduodami variantai su danga arba be jos. Kaip danga naudojamas lakas arba aliejinis impregnavimas. Dengti gaminiai laikomi ilgaamžiškesniais, tačiau daugelis pirkėjų pirmenybę teikia nedengtiems gaminiams, kurie atrodo kuo natūraliau.

Visada patikrinkite gaminio kokybę: jo galai turi būti apanglėję, paviršius gerai nupoliruotas, o natūralių defektų (mazgų) turi būti kuo mažiau.

Geriausias grindjuostes įsigykite Lietuvos įmonės MB „Egrindija” internetinėje parduotuvėje. Pas mus rasite žinomų gamintojų aukščiausios kokybės gaminių už prieinamą kainą.