Kokią grindų dangą pasirinkti garažui?

Planuojant garažą, labai svarbu tinkamos grindų dangos pasirinkimas. Garažui geriausiai rinktis mažai pažeidžiamas, patikimas ir ilgaamžes grindis, kurios atlaikys didelius krūvius, nesiteps ir nekeis savo formos. Kokią dangą rinktis geriausia? Kokia garažo grindų kaina?

Tokį klausimą užduoda nemažai klientų. Kviečiame susipažinti su populiariausių pasirinkimų palyginimu. Kokia danga geriausia garažui: akmens masės plytelės, PVC ruloninė grindų danga ar „Fortelock“ grindų danga? Palyginkime šias tris dangas kaip pasirinkimą 18 kv. m. ploto garažui.

Akmens masės plytelės

Šio tipo grindų danga populiari dėl prieinamos kainos ir plataus pasirinkimo. Rinkoje gausu įvairių dydžių, spalvų ir kainų akmens masės plytelių. Pasinaudojus specialiomis akcijomis, plyteles būtų galima įsigyti už 10 eurų kainą vienam kv. metrui. Darbams reikalingos papildomos medžiagos: gruntas, plytelių klijai, tarpų glaistas. Jų bendra kaina vienam kvadratiniam metrui sudarys apie 14 eurų.

Darbo procesas:

 • 1 d.d. skirta nugruntuoti grindų pagrindą, ant kurio klijuosite akmens masės plyteles;
 • 1 d.d. – suklijuoti akmens masės plyteles;
 • 1 d.d. – užtepti plytelių tarpus.

Verta žinoti, jog paprastai meistrai vengia imtis darbų tokios mažos kvadratūros patalpose. Tačiau pagal rinkos kainas, meistro darbas kainuotų apie 15-25 eurų už kv. m. Tad viską įvertinus, 1 kv. m. kaina susidarys apie  29-49 eurus.

Svarbu įvertinti tai, kad tris dienas, kol vyks darbai, negalėsite naudotis garažo patalpomis, reikės pernešti visus esamus daiktus ir rasti vietos juos sandėliuoti.

Privalumai: akmens masės plyteles paprasta prižiūrėti, jos ilgaamžės nedega, priimtina jų kaina.

Trūkumai: plytelės dažnai skyla ar dūžta nukritus sunkesniam įrankiui. Net ir vienos plytelės pakeitimui reikia specialisto, o tai reiškia papildomus laiko ir pinigų kaštus bei nepatogumus.

Ruloninė PVC grindų danga

Kaip ir akmens masės plytelių, taip ir PVC dangos pasirinkimas yra platus. Danga gali būti įvairių spalvų ir išmatavimų. Paieškojus, PVC dangos galima įsigyti už 10 eurų kainą vienam kvadratiniam metrui. Darbams reikalingos papildomos medžiagos: gruntas, savaime išlyginamasis mišinys, klijai. Iš viso jų kaina sudarys apie 12 eurų vienam kv. m. Taigi, bendrai medžiagų kaina – apie  22 vienam kv. m.

Darbo procesas:

 • 1 d.d. reikės nugruntuoti grindų pagrindą, išliejama išlyginamoji masė;
 • 4-6 d džiūna lyginamasis mišinys;
 • 1 d.d. – sumontuoti PVC grindų dangą.

Meistrų paslauga kainuos apie 15 eurų už vieną kv. m. Meistras atlieka grindų gruntavimą, lyginimą, šlifavimą, siurbimą ir tik tada dangos montavimą. Taigi, laiko sąnaudos – 6-8 d.d., kurių metu taip pat negalėsite naudotis garažo patalpomis. Viską įvertinus, 1 kv. m. kaina susidarys apie  37 eurus.

Privalumai: ruloninę PVC grindų dangą paprasta prižiūrėti, ji nedegi, visiškai nepraleidžia drėgmės į betoninį pagrindą, ilgaamžė, patraukli tokios dangos kaina.

Trūkumai: PVC grindų danga yra neatspari tepalams, benzinui. Taip pat PVC grindų dangą galima pažeisti nukritus sunkesniam įrankiui – lieka išmušta skylė, per kurią sunksis drėgmė, tepalas ar kiti skysčiai. Sutaisyti sugadintą vietą labai sudėtinga, be specialisto pagalbos neapsieisite, o tai vėl kainuos papildomus kaštus. Be to, tokia danga yra slidi, tad jei patalpoje bus drėgmės, tai gali sukelti pavojų susižeisti.

Sudedama grindų danga FORTELOCK

Mūsų internetinėje svetainėje siūloma sudedama grindų danga „Fortelock“ yra puikus pasirinkimas visiems garažų savininkams. Gausus plytelių spalvų ir išmatavimų pasirinkimas. Patraukli kaina – nuo 27-40 eurų vienam kv. metrui. Ir tai visos Jūsų išlaidos, nes dangos montavimui nereikalingos jokios papildomos medžiagos ar meistrų pagalba.

Darbo procesas: 3-4 val., ir turite naujas grindis!

Jums nereikės ieškoti meistrų, Jums nereikės iškraustyti viso garažo tam, kad atnaujintumėte garažo grindis su „Fortelock“. Užteks atlaisvinti pusę patalpos, o sumontavus plyteles, daiktus bus galima perkelti ant ką tik naujai sumontuotos grindų dangos. Darbo procesas itin paprastas, pagrįstas dėlionės (puzzle) principu. Tam prireiks tik guminio plaktuko ir siaurapjūklio ar kanceliarinio peilio. O svarbiausia – dangos nereikia klijuoti!

Privalumai: sudedama grindų danga „Fortelock“ paprasta prižiūrėti, ji nedegi, neslidi, atspari tepalui, benzinui, antifrizui, jos nereikia klijuoti. Danga slopina triukšmą. Be papildomų sąnaudų galima montuoti skirtingas spalvas ir taip atskirti darbo, poilsio ar kitas zonas. Ypač paprastas sugadintos plytelės pakeitimas – pakanka išimti sugadintą plytelę ir į jos vietą įdėti naują. Nukritęs sunkus instrumentas nesugadins dangos.

Trūkumai: Nėra.

Finansinis aspektas pasirenkant grindų dangą garažui

Kaip matote, šiuolaikinė rinka siūlo daugybę garažo grindų dangos sprendimų. Šiuolaikinėms grindų dangoms keliami tam tikri reikalavimai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis grindis:

 • greitį ir paprastą montavimą bei remontą;
 • gebėjimas atlaikyti nuolatines automobilio svorio apkrovas;
 • atsparumo krintančių sunkių detalių ir įrankių smūgiams lygis;
 • atsparumas agresyvioms medžiagoms (benzinui, variklio alyvai, plovikliams, antifrizui ir kt.)
 • atsparumas drėgmei ir temperatūrai;
 • ilgaamžiškumas;
 • priešgaisrinė sauga.

Tačiau ne mažiau svarbus veiksnys priimant sprendimą yra garažo grindų kaina. Į ją įeina medžiagų, transportavimo, pagrindo paruošimo ir dangos klojimo išlaidos. Turite pasirinkti jūsų biudžetą atitinkantį variantą ir apskaičiuoti, kas galiausiai bus geriausia kaina. Pavyzdžiui, pigūs betoninių grindų variantai tarnaus 2-3 metus, po to juos teks remontuoti arba daryti naujus. Tai reiškia, kad vėl teks išleisti pinigų. Ir atvirkščiai, brangesni moduliniai variantai, pagaminti iš PVC arba gumos, tarnaus jums bent 15-20 metų. Juos galite transportuoti ir montuoti patys (sutaupysite ant meistrų), nes montavimo technologija nereikalauja specialių žinių ir įrankių. Jų remontas taip pat apsiriboja tik pažeistų plytelių pakeitimu. Sutaupymas čia akivaizdus. Todėl aukštos kokybės šiuolaikinės medžiagos ir teisingas jų montavimas yra pagrindinė paslaptis, padedanti užtikrinti geriausią garažo dangą ir taupyti jūsų lėšas.

Apibendrinimas

Visos paminėtos grindų dangos puikiai tinka garažo patalpose, skirtingi jų privalumai ir skirtingi trūkumai. Kiekvienas garažo savininkas gali pasirinkti jam patraukliausią sprendimą, kuris pavers jo garažą į funkcionalią erdvė darbui, sandėliavimui ar kūrybai.