Lauko terasos dangos savybės

Daugelis kaimo sodybų savininkų klausia: kaip padengti privataus namo terasos grindis? Sprendimų yra daug, ir kiekvienu atveju reikėtų atsižvelgti į apdailos ypatumus. Populiariausi medžiagų tipai: natūrali mediena, kompozicinė danga, plytelės, betonas, polimerinė modulinė danga.

Pagal dizaino variantą terasos tradiciškai skirstomos į: uždaras, pusiau uždaras ir atviras. Pastarasis variantas reikalauja ypač kruopštaus grindų dangos pasirinkimo dėl šių ypatybių:

 1. Tvora aplink tokią terasą nėra ištisinė, todėl nėra kliūčių lietui, sniegui, vėjui prasiskverbti. 2. Terasos grindys turi būti kuo tvirtesnės, atsparios ekstremalioms temperatūroms, nes jos patiria didesnį neigiamą poveikį.
 2. Kriterijai, į kuriuos reikia atsižvelgti, yra pastato pamatų tipas ir požemio buvimas ar nebuvimas. Pagal tai pasirenkama tam tikro svorio ir savybių medžiaga.
 3. Medžiaga turėtų būti klojama po nedideliu nuolydžiu, taip yra dėl to, kad reikia užtikrinti vandens nutekėjimą esant krituliams.

Medžiaga, naudojama lauko terasų grindims, turėtų pasižymėti šiomis savybėmis

 • padidintas atsparumas drėgmei. Dėl kritulių ar kondensato, susidariusio veikiant tiesioginiams saulės spinduliams, terasoje gali susidaryti nemažai drėgmės;
 • atsparumas šalčiui. Terasos danga turi būti atspari žemai temperatūrai;
 • stiprumas. Medžiaga neturi deformuotis net veikiama stipraus mechaninio poveikio;
 • atsparumas slydimui, kuris ypač svarbus šaltuoju metų laiku;
 • mažas nusidėvėjimo lygis. Terasos grindų remontas yra brangus, todėl geriau įrengti patikimą dangą, kuri pasižymi ilgaamžiškumu. 

Medžiagų terasos grindims parinktys

Atsižvelgiant į tam tikras konstrukcijos ypatybes, terasos grindų apdailai pasirenkama tam tikra medžiaga. Populiariausi variantai, kuriuos galima įrengti patiems, yra šie:

 1. Natūrali lenta. Ji pasižymi estetiška išvaizda, tačiau yra nepatvari drėgmei, temperatūros pokyčiams ir reikalauja reguliaraus apdorojimo įvairiais mišiniais (lakais, dažais, impregnantais). Be to, medienai kloti reikia įgūdžių, žinių, įrangos ir įrankių.
 2. Medienos ir polimerų kompozitas (paklotai). Ji kuo panašesnė į medieną, tačiau gaminama iš medienos miltų, sujungtų su plastiku. Konstrukcija atrodo kaip tuščiaviduris profilis, kuriame įrengti vidiniai standikliai. Statydami paklotą saulėtoje pusėje turėkite omenyje, kad laikui bėgant jis gali pakeisti spalvą.
 3. Keraminės plytelės.  Idealiai tinka montuoti ant monolitinio pagrindo. Tačiau ši medžiaga gali būti slidi, šalta ir nestabili smūgiams bei kitiems mechaniniams pažeidimams.
 4. Betoninės plytelės. Medžiaga gali imituoti grindinio trinkelių, natūralaus akmens, plytų struktūrą. Tačiau ji yra šalta ir gali suskilti, kai ant paviršiaus krinta sunkūs kieti daiktai.
 5. Modulinės PVC plytelės. Tai geriausias variantas terasai. Ši danga klojama greitai. Ją galima naudoti iš karto po įrengimo. PVC grindų danga yra šilta, neslidi, ilgaamžė, atlaiko dideles mechanines apkrovas, atlaiko visas klimato apkrovas, lengvai remontuojama ir pasižymi patrauklia estetine išvaizda.

Geriausias modulines grindis terasoms siūlo pirmaujanti Lietuvos įmonė MB „Egrindija”. Mūsų internetinėje parduotuvėje lengvai rasite jums tinkamą modelį ar variantą. Mūsų konsultantai visada padės jums išsirinkti. Su MB „Egrindija” vadybininkais galite susisiekti paskambinę kontaktiniu numeriu arba palikę užklausą svetainėje.