MODERNI GRINDJUOSTĖ IŠ MDF. PAGRINDINIAI REIKALAVIMAI.

Grindjuostė – tai juosta, kuri uždaro erdvę tarp sienos ir grindų (lubų). Pagal apibrėžimą grindjuostė turi derėti prie bendro patalpos interjero ir tik kai kuriais atvejais gali su juo kontrastuoti (jei to reikalauja dizaino sumanymas). Šiandien labai populiarios grindjuostės, pagamintos iš MDF, nes ši medžiaga geriausiai suderina praktiškumą ir dekoratyvines savybes, o tai būtina atliekant interjero apdailos darbus.  

Modernios grindjuostės MDF 

Pati MDF medžiaga yra vidutinio tankio medienos plaušo plokštė, t. y. tai kitas „laiptelis” po medienos plaušo plokštės (mažo tankio plokštės). Ši medžiaga yra ekologiška, nes jos sudėtyje nėra sintetinių komponentų. Klijavimą atlieka ligninas, kuris yra medienos struktūros dalis.

MDF grindjuostės gaminamos sausai presuojant smulkias medienos drožles, tai vyksta aukštoje temperatūroje ir esant dideliam slėgiui. 

Pagrindiniai reikalavimai MDF grindjuostėms

  1. Išvaizda. MDF grindjuosčių technologinė pusė šiuo metu yra tokio lygio, kad jos gali atrodyti reprezentatyviai bet kokiame moderniame interjere. Tačiau daugelis meistrų tokiems gaminiams priekaištauja dėl pernelyg pastebimų siūlių. Tačiau šiandien pirmaujantys gamintojai pabandė išspręsti šią problemą įrengdami dekoratyvinius kaiščius, kurie gali tinkamai paslėpti visas siūles.
  2. Ilgaamžiškumas. Vidinė apdailos elementų dalis yra pakankamai tvirta ir gali atlaikyti net grubių batų smūgį, nesideformuodama. Tačiau išorinis dekoratyvinis sluoksnis gali būti subraižytas, o jį atkurti problemiška. Išeitis – iš karto įsigyti tokius modelius, kurių dažymas bus atliktas remiantis sustiprintomis medžiagomis, atspariomis įskilimams ir įtrūkimams.
  3. Atsparumas drėgmei. Nors gamintojai deklaruoja, kad MDF grindjuostės yra drėgmei atsparūs gaminiai, vis dėlto nerekomenduojama jų dėti atvirai drėgnose patalpose. Drėgnoms patalpoms geriau tinka plastikinės grindjuostės.
  4. Draugiškumas aplinkai.   Pagal šį rodiklį MDF yra absoliutus lyderis. 
  5. Tvirtinimo ypatybės. Pagal apibrėžimą tokios grindjuostės pasižymi padidintu standumu, todėl reikia, kad tiek pagrindas, ant kurio jos bus tvirtinamos, tiek sienos būtų tobulai lygios. Jei paviršius nėra pakankamai lygus, sumontavus neišvengiamai susidarys pastebimi tarpai. Standartines MDF grindjuostes galite tvirtinti klijais arba specialiais spaustukais.

Vienas iš garsiausių ir populiariausių pasaulyje grindjuosčių gamintojų yra Vokietijos įmonė „Dollken”. Šis gamintojas turi gaminių iš įvairių medžiagų asortimentą: MDF, plastiko, aliuminio. Dollken grindjuostės būna įvairių spalvų ir dydžių, kad atitiktų klientų poreikius ne tik ekologiškumo ir ilgaamžiškumo, bet ir išvaizdos bei stiliaus požiūriu.

Oficiali Dollken atstovė Lietuvoje yra gerai žinoma Lietuvos įmonė MB „Egrindija”, todėl esame pasirengę pasiūlyti jums platų Dollken gaminių asortimentą geriausiomis kainomis. Susisiekite su mumis ir mes rasime jums tai, kas geriausia.