Modulinių pramoninių grindų dangų privalumai

Kalbant apie pramonines grindis, į galvą ateina tik betonas, savaime išsilyginančios grindys arba pramoninis lenoliumas. Visos šios dangos dabar plačiai naudojamos, tačiau jos turi tam tikrų trūkumų – yra nestabilios tam tikrų rūšių mechaniniam, cheminiam ar temperatūriniam poveikiui.

Todėl, įrenginėjant pramonines patalpas, verta atsižvelgti į technines grindų dangos charakteristikas. Kompetentingas požiūris į medžiagų pasirinkimą gali padėti sutaupyti pinigų, pastangų ir laiko. 

Vis daugiau verslininkų mano, kad modulinės PVC plytelės šiuo metu yra optimaliausia grindų danga patalpose, kuriose vyksta didelis judėjimas ir yra kėlimo įrenginių.

Kodėl plastikinės grindys yra geresnės už savaime išsilyginančias? 

Bene labiausiai paplitusi grindų danga pramoninėse patalpose yra savaime išsilyginančios polimerinės grindys. Šios medžiagos sudėtis pasižymi dideliu molekuliniu surišimu. Dėl to jos gali atlaikyti išorinių agresyvių veiksnių poveikį. Tačiau, kita vertus, kad grindys atlaikytų padidėjusią apkrovą, būtina padidinti grindų dangos storį ir pagerinti jos hidroizoliacines savybes. Savo ruožtu tai reikalauja didelių investicijų. Paruoštos modulinės PVC plytelės atlaiko dideles apkrovas, todėl jų nereikia papildomai tobulinti. Be to, tokios grindys turi sulankstomą konstrukciją, todėl jas lengva įrengti ir išardyti, taip pat greitai pakeisti pažeistas plyteles.

Kodėl modulinės pramoninės grindys yra geresnės už betono grindis?     

Betonas yra tokia danga, kuri gali atlaikyti ypač dideles apkrovas. Atrodytų, kad tai idealus pasirinkimas pramoninėms patalpoms, nes atsparumas apkrovoms jose yra labai svarbus. Tačiau ši medžiaga turi ir trūkumų. Pagrindinis iš jų – viršutinio sluoksnio trapumas. Laikui bėgant betono paviršiuje susidaro nelygumų ir įtrūkimų, kurie trukdo tinkamai funkcionuoti pramoninėms patalpoms ir jose esančiai įrangai. Be to, kai kuriose patalpose esanti didelė drėgmė neigiamai veikia betono savybes. Betoninės grindys nėra geriausias pasirinkimas, pavyzdžiui, chemijos gamykloms ar remonto dirbtuvėms, nes veikiant cheminėms medžiagoms jos greitai genda. Kita vertus, modulinės plytelės yra labai atsparios ne tik apkrovoms, bet ir drėgmei bei cheminėms medžiagoms, įskaitant benziną ir variklio alyvą. Svarbu paminėti, kad modulines PVC grindis galima kloti ant betoninių grindų ir taip pailginti jų tarnavimo laiką.   

Kodėl modulinės PVC grindys yra geresnės už Pramoninę PVC dangą?     

Pramoninis linoleumas labai jautrus pagrindo, ant kurio jis klojamas, drėgmei ir jo lygumui. Ši grindų danga tinka tik tose patalpose, kuriose sąlygos atitinka jai keliamus griežtus reikalavimus. Žinoma, sąlygas galima pagerinti iki reikiamų, tačiau tai pareikalaus papildomų išlaidų. Alternatyva gali būti modulinės PVC plytelės, nes jos yra absoliučiai atsparios vandeniui, atlaiko didelius temperatūros pokyčius ir yra atsparios ultravioletiniams spinduliams. Modulinėms grindims nereikia idealiai lygaus pagrindo.

Moderniausių pramoninių modulinių grindų galima įsigyti Lietuvos įmonės MB „Egrindija” internetinėje parduotuvėje. Bet kokio tūrio, bet kokios spalvos dangą galima rasti mūsų svetainėje. Kadangi MB „Egrindija” tiesiogiai bendradarbiauja su gamintojais, aukštos kokybės grindų kainos yra vienos pigiausių.