Pagrindiniai PVC grindų dangos tipai

Šiuolaikinis PVC konstrukcijos gali puikiai imituoti natūralias medžiagas, tokias kaip medis, metalas, stiklas ar akmuo, todėl grindys yra patrauklios akiai. Iš sintetinio polivinilchlorido pagamintos PVC grindys plačiai naudojamos viešosiose, komercinėse ir pramoninėse patalpose, taip pat gyvenamosiose patalpose. To priežastys – praktiškumas ir plačios galimybės dizaineriams.

PVC grindis galima suskirstyti į du bendruosius tipus:

  1. Vienalytės PVC
  2. Heterogeninis PVC

Homogeninės PVC grindys yra ekonomiškas sprendimas dėl savo ilgo tarnavimo laiko, todėl jos tinka intensyvaus naudojimo ir pramoninėse patalpose, pavyzdžiui, ligoninėse, mokyklose, bibliotekose, prekybos centruose ir pan. Paviršiaus poliuretano danga neleidžia purvui prilipti prie paviršiaus ir palengvina grindų valymą. Vienalytės PVC grindys yra praktiškos ir ekonomiškos, tačiau neatitinka aukštų estetinių standartų.

Heterogeninės PVC grindys gaminamos sluoksnių principu. Jos gali būti gaminamos su putplasčio sluoksniu – vadinamuoju grindiniu šildymu – arba be tokio sluoksnio – kompaktiniu PVC. Putų sluoksnis veikia kaip garso ir šilumos izoliatorius. Šio tipo grindų paviršius dekoruojamas spausdinant arba apdorojant paviršių (paviršiaus tekstūra). Atsparumas trinčiai ir dėvėjimuisi yra tiesiogiai proporcingas atspausdintų raštų išorinio PVC dangos sluoksnio storiui (dėvėjimosi sluoksnio storis). Poliuretano viršutinė danga padeda užtikrinti aukštus higienos standartus. Heterogeninės PVC grindų dangos estetinės galimybės yra didžiulės. Heterogeninio PVC konstrukcijose naudojamos įvairios spalvos, raštai, akmens, medžio, metalo, stiklo imitacijos, skirtingų dydžių ir formų plokštės ir pan. Tokio tipo PVC galima derinti su kitomis grindų medžiagomis ir naudoti gyvenamosiose, komercinėse ir pramoninėse patalpose.

PVC plytelių arba grindų dangos ritinių naudojimo klasė

Gaminio dizainas paprastai yra subjektyvus, tačiau PVC grindų dangos kokybė turi atitikti tam tikrus standartus. Svarbiausias iš jų yra „naudojimo klasė”. Pagal šį standartą grindų dangos skirstomos į tris grupes, atsižvelgiant į eismo tipą ir intensyvumą.

  1. Buitinės grindys. Mažai naudojamos patalpos, pavyzdžiui, miegamieji, atitinka 21 klasę; vidutinio naudojimo patalpos – 22 klasę (svetainė); prieškambariui, kur intensyviai naudojamasi ir daromas agresyvesnis poveikis, atitinka 23 klasę.
  2. Komercinės paskirties grindys. Parduotuvių, biurų, mokyklų, ligoninių grindys turėtų atitikti 31-34 klases.
  3. Pramoninės grindys. Sandėlių ir pramoninių patalpų grindys atitinka 41, 42 arba 43 klases. 

MB „Egrindija” PVC grindų plytelių kaina

Pagrindinė surenkamųjų grindų, įskaitant PVC plyteles, pardavėja Lietuvoje yra MB „Egrindija”. Šioje rinkoje dirbame jau daugelį metų, todėl mūsų asortimentas gali patenkinti bet kokius pageidavimus. MB „Egrindija” tiesiogiai bendradarbiauja su gerai žinomais gamintojais, todėl modulinių PVC grindų plytelių kainos yra vienos geriausių. Mūsų internetinėje parduotuvėje rasite modernių grindų dangų namams, terasoms, vasaros žaidimų aikštelėms, sporto objektams, komercinėms ir pramoninėms patalpoms ir t. t.