Pagrindiniai reikalavimai modernioms sporto salių grindų dangoms

Dėvėjimuisi atsparios, aukštos kokybės ir ilgaamžės sporto salių grindys šiuolaikinėmis sąlygomis yra būtinos. Anksčiau treniruočių salėse kaip grindų danga buvo naudojamos medinės grindys. Šis variantas buvo nepraktiškas – toks paviršius yra slidus ir nelygus, nepatogus treniruočių metu ir ilgainiui tampa žalingas. Kad sportininkai galėtų patogiai treniruotis ir išnaudoti visą savo potencialą, svarbu rasti tinkamą grindų dangą. 

Šiandien sporto salės įrangos srityje klasikinės apdailos medžiagos jau seniai nebėra aktualios ir jas pamažu keičia modernesnės atmainos. Sportuojant sporto salėje svarbu užtikrinti judėjimo laisvę be apribojimų. Aukštos kokybės grindys padeda sukurti saugią aplinką treniruočių lankytojams.

Reikalavimai sporto salės grindims

Nuo sporto salių grindų dangos kokybės priklauso ir jų funkcinės savybės. Todėl grindys turi atitikti keletą svarbių reikalavimų: 

  1. Atsparumas nusidėvėjimui. Komandinio sporto aikštyno grindų danga nuolat patiria dideles apkrovas. Kokybiškos ir patvarios grindys ilgai išlaiko savo funkcionalumą ir išvaizdą.
  2. Saugumas. Sportininkai dažnai susiduria su traumomis. Smūgius sugerianti grindų danga padės sumažinti traumų riziką. Ji gerokai sušvelnina kritimų ir šuolių smūgius. 
  3. Neslysta. Sportinės grindys neturėtų slysti ir būti slidžios, net ir esant drėgmei, nes tai gali sukelti tam tikrų sunkumų atliekant pratimus. Slidžios grindys taip pat gali sukelti sportininko traumą. Todėl sporto salės grindims naudojamos medžiagos turėtų pasižymėti dideliu trinties koeficientu.
  4. Triukšmo sugėrimas. Grindys būtinai turi pasižymėti garsą izoliuojančiomis savybėmis. Nuolatinis lankytojų srautas, sporto inventoriaus smūgiai, šuoliai, bėgimas – visa tai sukelia daug triukšmo, kuris turi blogos įtakos sportininkų koncentracijai ir dėmesiui. Todėl šis parametras yra itin svarbus.
  5. Antistatinis. Per didelis statinės elektros krūvis, kuris kaupiasi ant grindų, sukelia diskomfortą treniruočių metu ir gali turėti įtakos šiuolaikiniuose treniruokliuose sumontuotos elektronikos veikimui. Todėl grindų danga turi būti antistatinė.
  6. Paprastumas ir lengvas valymas. Dėl didelio lankytojų srauto grindys yra nuolat nešvarios. Todėl sporto patalpose būtina įrengti grindis, kurios atlaikytų dažną drėgną valymą naudojant buitinės chemijos priemones.   
  7. Patvarumas. Grindų paviršius laikui bėgant neturėtų skilti, griūti, prasisukti ar susidaryti pavojingų paviršiaus deformacijų.
  8. Draugiškumas aplinkai. Sporto grindys neturėtų skleisti nuodingų garų ir turėtų būti visiškai saugios vaikams.
  9. Atsparumas dinaminėms apkrovoms. Kasdien salėse treniruojasi didelės žmonių grupės, todėl grindų dangos medžiagos turi būti elastingos ir patvarios.

Reikalavimų daug, tačiau ar yra grindų danga, atitinkanti visus šiuos reikalavimus? Žinoma, kad yra. Ideali šiuolaikinė grindų danga sporto salėms yra modulinė PVC grindų danga. Be to, kad modulinės PVC grindys atitinka visus minėtus reikalavimus, jas taip pat labai lengva įrengti, remontuoti, išardyti ir transportuoti, be to, jas galima kloti net ant senų sporto salės grindų. Įvairūs spalviniai sprendimai leidžia gražiai papuošti sporto salę bet kokiu raštu ar logotipu arba pažymėti plotą.

MB „Egrindija” yra pirmaujanti aukštos kokybės modulinių PVC grindų pardavėja Lietuvoje. Kad jūsų sporto salė taptų geriausia ir moderniausia, kreipkitės į mūsų konsultantus. Jie padės jums išsirinkti medžiagų kiekį ir spalvą. Jie taip pat patars, kaip tokias grindis sumontuoti ir prižiūrėti. Mūsų svetainėje lengva susipažinti su MB „Egrindija” gaminių katalogu ir užsisakyti modernias modulines grindis.