Perkame medinę GRINDJUOSTĘ. Jos ypatybės ir savybės

Grindjuostės aktyviai naudojamos atliekant vidaus apdailos darbus. Jos sukuria harmoningą perėjimą nuo sienos prie grindų ir yra dekoratyvinis kambario elementas. Grindjuostės taip pat gali būti naudojamos ant grindų gulintiems kabeliams paslėpti. Jos gaminamos iš įvairių medžiagų. Viena iš jų yra mediena.

Medinių grindjuosčių ypatybės ir savybės

 Nepaisant to, kad atsirado naujų gerų eksploatacinių savybių turinčių žaliavų, mediena išlaiko svarbią vietą tarp populiariausių grindjuosčių medžiagų. Medinės grindjuostės geriausiai tinka medinėms grindims, parketui ar laminatui. Be to, tokios grindjuostės vertinamos dėl patvarumo, ekologiškumo, tvirtumo, puikios išvaizdos ir paprasto montavimo. Variantai, kurie dengti tik tauriąja mediena, vadinami faneruotais. 

Medinės grindjuostės montuojamos ant plokščiagalvių varžtų, kartais naudojami varžtai su kaiščiais. Tokie gaminiai taip pat tvirtinami prie spaustukų. Medinius variantus lengva supjaustyti ir pritvirtinti prie pagrindo. Dar vienas didelis privalumas yra tai, kad nuimti šias grindjuostes nereikia daug pastangų.

Montuoti grindjuostes nėra labai sudėtinga. Tačiau jas klojant reikia laikytis tam tikros montavimo technologijos, kad nepažeistumėte medienos. Nerekomenduojama montavimui naudoti skystų vinių: pasikeitus drėgmei, medienoje gali atsirasti vidinių įtempimų, kurie sugadins ir grindjuostę, ir sienų dangą. 

Svarbu atminti, kad medinės grindjuostės neturėtų sąveikauti su drėgme ir temperatūros pokyčiais, todėl geriau atsisakyti jomis dekoruoti virtuvę ar vonios kambarį.

Kaip išsirinkti medines grindjuostes savo namams

Medinių grindjuosčių spalvą galima derinti prie durų, grindų dangos ir sienų. Šiuolaikinis interjero dizainas nediktuoja aiškių šio namų elemento pasirinkimo taisyklių. Grindjuostes galima pabrėžti arba palikti visiškai nematomas.

Grindjuostės aukštis gali būti nuo 3 iki 15 cm. Dydį turėtumėte rinktis pagal savo kambario dydį. Jei kambarys nedidelis, tiks mažos grindjuostės. Kambariams, kurių aukštis apie 2,7 m, tinka 4,5-7 cm aukščio grindjuostės. Didesnio aukščio kambariams geriausiai tiks didelės grindjuostės.

 Medinių grindjuosčių kaina dažnai laikoma vienu iš jų trūkumų. Taip, aukštos kokybės mediena nėra pats pigiausias malonumas. Tačiau jei jas perkate tiesiai iš gamintojo arba iš pardavėjo, kuris tiesiogiai bendradarbiauja su gamintoju, galite įsigyti aukštos kokybės variantą už prieinamą kainą. Be to, grindjuostės su plona faneros danga yra alternatyva medžio masyvo medienai. Jos yra prieinamesnės ir nedaug skiriasi nuo brangių gaminių. MDF variantai laikomi biudžetiniu variantu. Dėl prieinamos kainos jos tapo populiariausios. Tokių lentjuosčių išvaizda yra labai padori ir įvairi. Tarp biudžetinės linijos medžiagų galima rasti baltą medinę grinjuostę. Ją reikia papildomai dažyti, kad derėtų prie grindų dangos. Tokie variantai naudojami su ryškiaspalviais kilimais.

Internetinėje parduotuvėje MB “Egrindija” siūlomas platus visame pasaulyje žinomų gamintojų aukščiausios kokybės grindjuosčių asortimentas už prieinamą kainą. Mūsų konsultantai padės išsirinkti tinkamo dydžio ir kiekio grindjuostes.