PERKAME medines grindjuostės. Dažniausiai naudojamos medžiagos.

Daugelis žmonių nesupranta, kam reikalingos grindjuostės, tačiau patyrusiems stilingų namų savininkams grindjuostės yra būtinos. Jei nenorite, kad grindys atrodytų nelygios toje vietoje, kur liečiasi su siena, turėtumėte naudoti grindjuostę. Šis elementas taip pat padeda apsaugoti sieną nuo baldų, kurie gali ją subraižyti, arba nuo atsitiktinių praeinančių kojų smūgių.

Daugybės stilių ir medžiagų gausa gali sukelti painiavos. Pateikiame paprastą apžvalgą, padėsiančią atskirti skirtingus medinių grindjuosčių tipus.  

Iš vidutinio tankio medienos plaušų plokštės (MDF) pagamintos grindjuostės

MDF grindjuostės gaminamos iš kietosios ir minkštosios medienos, kurios baldų gamintojams nebereikia, pertekliaus, t. y. iš medienos atliekų, medienos pluošto. Kad medienos pluoštai suliptų, gamintojai aukštoje temperatūroje naudoja vašką ir dervas. Atvėsus produktui, gaunama tvirta ir patvari plokštė, kurią galima naudoti.

Skirtingai nei nekokybiškos spygliuočių medienos grindjuostės, MDF plokštės nesideformuoja ir neišbrinksta, be to, su jomis lengviau dirbti nei su kietmedžio grindjuostėmis. Žmonės, kurie tiesiog nori sumontuoti grindjuostę be papildomų pastangų ar išlaidų, paprastai renkasi MDF.

MDF grindjuostės būna dviejų tipų: iš anksto gruntuotos ir iš anksto apdailintos. Iš anksto apdorotos grindjuostės – tai tokios, kurios jau nudažytos arba jau turi raštą, o iš anksto gruntuotos grindjuostės yra pastelinių spalvų, kad žmonės galėtų patys susikurti grindjuosčių dizainą. 

Iš spygliuočių medienos pagamintos grindjuostės       

Spygliuočių medienos grindjuostės – tai pušies, kedro arba eglės variantai. Jų tankis mažesnis nei lapuočių medienos. Spygliuočių medienos grindjuostes žmonės renkasi dėl jų natūralios tekstūros. Kadangi MDF plokštės yra dirbtinės, jos neturi tokios natūralios išvaizdos kaip medžio masyvo variantai. Namų savininkai, naudodami spygliuočių medienos grindjuostes už prieinamą kainą, gali suteikti savo namams rafinuotą išvaizdą.

Iš kietmedžio pagamintos grindjuostės

Skirtingai nuo spygliuočių medienos, kietmedžio grindjuostės gaminamos iš tankesnių medienos rūšių, pavyzdžiui, beržo, uosio, raudonmedžio ir ąžuolo. Jei jums reikia ilgaamžiškumo ir kartu elegancijos, kietmedžio grindjuostės – kaip tik jums.  Kietmedis yra atsparus vandeniui, smūgiams ir įbrėžimams. Jų natūrali tekstūra taip pat sukuria egzotišką atmosferą. Tačiau, skirtingai nei spygliuočių ir MDF, kietmedžio grindjuosčių negalima įsigyti gatavų. Dėl kietmedžio masyvo sunku gaminti grindjuostes gamykloje dideliais kiekiais. Kietmedžio grindjuosčių gamintojas turi atvykti į jūsų namus ir atlikti tikslius matavimus. Be to, dėl būdingo kietumo, patrauklios tekstūros ir sudėtingo montavimo kietmedžio grindjuostės yra brangiausia grindjuosčių rūšis. ačiau jei norite, kad grožis ir rafinuotumas būtų ilgalaikis, pirkti medines grindjuostės iš kietmedžio yra teisingas sprendimas.

Kokybiškų ir patikimų grindjuosčių galite įsigyti Lietuvos įmonės MB „Egrindija” internetinėje parduotuvėje. Dėl plataus asortimento, pasaulyje pripažintų gamintojų ir prieinamų kainų mūsų prekybos svetainė yra populiari tarp pirkėjų.