Plačios plastikinės GRINDJUOSTĖS: savybės ir pasirinkimo subtilybės

Plačios plastikinės grindų grindjuostės yra puikus elementas, padedantis užmaskuoti negražią grindų ir sienos jungtį. Šiandien tai ne tik interjero elementas, bet ir funkcinė detalė, leidžianti paslėpti įvairius laidus ir kabelius. 

Pagrindiniai plastikinių grindjuosčių tipai

Plastikinės plačios grindų grindjuostės skiriasi dviem būdais: pagal tipą ir pagal konstrukcijos aukštį. Gamintojai siūlo skirtingus variantus skirtingiems grindų tipams:

  • patalpoms su kilimine danga;
  • patalpoms su laminuotomis grindimis;
  • universalioms.

Plastikinės grindjuostės grindims, skirtos kiliminėms grindims, gaminamos iš L formos profilio. Į specialų griovelį įdedama audinio juostelė, kuri leidžia gana tvirtai pritvirtinti tokią dangą. Kai kurios grindų modulių versijos turi specialią lipnią juostą, kuri tvirtai prilaiko grindų dangą. Tokie gaminiai gali būti naudojami linoleumo grindims apdailinti. 

Kai kurie gamintojai siūlo dar vieną modelį, kurio priekinėje pusėje yra kanalas. Apatiniu kraštu prispaudžiama danga, o į laisvą vietą įdedama juostelė iš tos pačios medžiagos, kaip ir kiliminė danga. Šiuo atveju tarp sienos ir plastiko paliekama erdvė, kurioje galima paslėpti laidus ir kabelius.

Plastikinė laminuotų grindų grindjuostė yra plokščia juosta su šiek tiek užapvalinta viršutine dalimi. Jos storis paprastai būna ne didesnis kaip 15 mm, todėl ji netrukdo montuoti baldų. Tokie variantai galimi su specialiais kanalais kabeliams arba be jų.

Universalus plačios plastikinės grindjuostės variantas panašus į įprastus medinius gaminius. Jos turi šiek tiek prailgintą apatinį kraštą, kuris savo forma primena standartinį “batą”. Tokias grindjuostes galima naudoti ant bet kokios grindų dangos. Pagrindinis šio tipo privalumas – palei viršutinį kraštą esanti speciali minkšta pagalvėlė. Ji padeda grindjuostei geriau prigludti prie sienos ir apsaugo vidaus erdvę nuo dulkių ir kitų nešvarumų.     

Plastikinių grindjuosčių privalumai

Plastikinės grindjuostės turi daug privalumų, palyginti su kitais variantais:

  1. plastikines grindjuostes galima naudoti įvairiose patalpose. Ji nebijo drėgmės, todėl puikiai tinka vonios kambariams. Spalvų įvairovė leidžia pasirinkti geriausią variantą skirtingiems interjerams;
  2. plastikas yra patvari medžiaga, pasižyminti ilgaamžiškumu;
  3. plastikas yra pakankamai lankstus, jo nereikia papildomai dažyti ir jį lengva montuoti;
  4. juos labai lengva prižiūrėti, juos galima plauti bet kokiu plovikliu be abrazyvinio komponento;
  5. plastikinis profilis nepalaiko degimo ir yra atsparus dideliems temperatūros pokyčiams;
  6. laikui bėgant toks gaminys nepraranda savo geometrijos, neblunka ir atrodo kaip naujas;
  7. gana nedidelė kaina.

Bet kurią plastikinės grindjuostės versiją (pagal spalvą, dydį ir funkcionalumą) galima įsigyti Lietuvos įmonės MB “Egrindija” internetinėje parduotuvėje. Specialistų konsultacijas galite gauti visą parą, paskambinę telefonu +370 686 04 868.