Plastikinių grindjuosčių populiarumo paslaptys

Paskutinis grindų įrengimo etapas – grindjuosčių montavimas. Jis ne tik apsaugo grindų ir sienų sandūras nuo drėgmės ir dulkių, bet ir atlieka svarbią estetinę interjero funkciją. Vienas populiariausių grindų grindjuosčių tipų – plastikinės grindjuostės.

Plastikinių grindjuosčių privalumai

            1.        Lankstumas. Tai leidžia medžiagai atkartoti galimus paviršiaus, ant kurio ji montuojama, nelygumus.

            2.        Jie gaminami įvairių dydžių ir spalvų. Todėl plastikinės grindjuostės yra universalios. Dėl sprendimų įvairovės galite pasirinkti tai, ko reikia bet kokioms grindims.

            3.        Lengvas PVC grindjuosčių montavimas. Pavyzdžiui, medinės versijos tvirtinamos savisriegiais, o plastikiniai modeliai turi specialias tvirtinimo detales, todėl juos lengva ir greita sumontuoti, o prireikus – išmontuoti net ir ne specialistui.

            4.        Galimybė naudotis specialiais kabeliniais kanalais. Taip galima paslėpti per patalpą einančias kabelines komunikacijas.

            5.        Dėl plastikinių grindjuosčių atsparumo drėgmei jas galima naudoti bet kurioje patalpoje, net ir esant didelei drėgmei.

            6.        Tokių grindjuosčių kaina yra daug mažesnė nei medinių ar metalinių.

Plastikinių grindjuosčių montavimo būdai

Plastikines grindjuostes galima montuoti keliais būdais: su fiksatoriais, savisriegiais varžtais, ant lipnios kompozicijos.

Dauguma gamintojų savo gaminiuose montuoja specialius užraktus, kad montavimas būtų greitas ir paprastas.

            Montavimas su spynomis atliekamas taip:

            – Išgręžkite skyles aplink kambario perimetrą.

            – Įkiškite į juos kaiščius.

            – Pastatykite spyną prie sienos taip, kad jos skylė sutaptų su kaiščiu.

            – Įsukite savisriegį varžtą.

            – Pridėkite kreipiamąją juostą prie užraktų ir spauskite, kol išgirsite būdingą spragtelėjimą.

            – Sumontavę kreipiamąją juostą, į kabelių kanalus nutieskite laidus.

            – Sumontuokite kampus.

            – Sumontuokite dekoratyvinę dalį, pirmiausia ją užfiksuodami kampe, o paskui – kreipiančiojoje.

Montavimas savisriegiais atliekamas panašiai kaip ir ankstesniame variante, tačiau kreipiamoji juosta tvirtinama tiesiai prie sienos kaiščiais ir savisriegiais, nenaudojant fiksatorių.

Montuojant plastikinę grindjuostę su klijais, pirmiausia reikia nuvalyti ir nuriebalinti montuojamą paviršių.  Klijai turi būti tepami taškiniu būdu ant visų paviršių, kurie ribojasi su grindimis ir sienomis. Užtepę klijų, tvirtai prispauskite kreiptuvą prie sienos. 

Kadangi plastikinės grindjuostės yra labai populiarios ir nesudėtingos, jas gamina ir dideli, ir maži gamintojai. Deja, kai kurių iš jų gaminių kokybė ne visada atitinka standartus. Rimtos įmonės laikosi visų standartų ir taisyklių, o gamyboje naudoja tik aukštos kokybės medžiagas. Pirmaujančių Europos gamintojų gaminiais prekiauja gerai žinoma Lietuvos įmonė MB “Egrindija”.  Garantuojame, kad mūsų gaminiai yra aukštos kokybės ir turi atitinkamus sertifikatus. Ypač daug metų bendradarbiaujame su visame pasaulyje žinomu grindjuosčių ir grindų profilių gamintoju “Dollken Profiles”. Todėl mūsų svetainėje galite lengvai rasti reikiamą grindjuostę.