Plintusas. Kurį pasirinkti.

Plintusas yra labai svarbi grindų įrengimo detalė, nes ji turi ne tik estetinę paskirtį, bet ir tiesioginę funkcinę vertę. Plintusas paslepiama grindų dangos ir sienos sandūra arba technologinis tarpas. Kai kuriuose grindjuosčių variantuose yra ertmių, po kuriomis galima pakloti kabelius. Jie taip pat padeda sukurti spalvų perėjimą tarp grindų ir sienos.

Grindjuosčių tipai ir jų savybės.

Medinės grindjuostės. Tai seniausias ir populiariausias tipas. Paprastai jis gaminamas iš pušies, ąžuolo, buko. Grindjuostės profilis gaminamas įvairių dydžių. Standartinis aukštis – 60 mm. Jo priekinėje pusėje yra lygios linijos. Medinių grindjuosčių privalumai – didelis tvirtumas, puošni išvaizda, ekologiškumas ir ilgaamžiškumas. Trūkumai: brangi kaina, jį galima įrengti tik vieną kartą, nėra kabelio kanalų. Montuojant grindys turi būti visiškai lygios.   Tokia grindjuostė prie sienos tvirtinama montavimo klijais arba specialiais smeigėmis. 

Faneruotos grindjuostės. Jį sudaro medinis pagrindas, padengtas dekoratyvine danga. Dangos dėka galima atkurti skirtingų atspalvių brangios medienos rūšių išvaizdą. Todėl plintusas lengva priderinti prie grindų dangos spalvos. Kiti privalumai: ekologiškumas, tikslūs geometriniai matmenys, yra galimybė įrengti ertmes kabeliams, prieinamos kainos. Pagrindinis trūkumas – mažas atsparumas drėgmei. Faneruotos grindjuostės montuojamos naudojant montavimo klijus, plastikinę padangą arba metalinius spaustukus.

Plastikinės grindjuostės. Jis pagamintas iš PVC ir dažniausiai naudojamas kartu su linoleumu, laminatu ir kilimine danga. Galinėje pusėje yra tvirtinimo kanalai ir ertmė kabeliams. Priekinėje plastikinės grindjuostės pusėje yra griovelis, į kurį įdedama linoleumo arba kiliminės dangos juosta. Taip užtikrinamas puikus derinys su danga. Privalumai: lygus paviršius, visiškai atsparus drėgmei, elastingas, estetiškos išvaizdos, lengvas, nebrangus. Trūkumai: ji nėra labai tvirta, ją montuojant reikia įrengti specialius kampus ir kamščius, o tai neigiamai veikia estetinę išvaizdą.

MDF grindjuostė. Jis pagamintas iš MDF plokštės, kuri yra kietesnė už medžio drožlių plokštę, bet lengvai pjaunama. Lenta padengiama tam tikros spalvos popieriumi ir specialiu apsauginiu laku.  MDF grindjuostės naudojamos klojant linoleumą ir laminatą. Privalumai: pakankamai lankstus, kad būtų galima lengvai kompensuoti grindų nelygumus; turi kabelio lataką; atsparus purvui, drėgmei ir saulės spinduliams; ekologiškas ir pigus. Trūkumas – nestabilumas dėl mechaninių pažeidimų. Cokolis prie sienos tvirtinamas specialiais laikikliais.

Aliuminio grindjuostė. Tai naujos kartos grindjuostė. Jis labai populiarus projektuojant komercines patalpas ir gyvenamuosius pastatus. Jis yra originalios ir stilingos išvaizdos. Jis naudojamas grindims iš kiliminės dangos, linoleumo, porcelianinės keramikos ir t. t. apdailinti.  

MB „Egrindija” siūlo platų pirmaujančio Vokietijos gamintojo „Dollken Profiles” grindjuosčių asortimentą. Susisiekite su mumis ir mes surasime jums geriausią už malonią kainą.