GRINDJUOSTĖS tipai ir kaip pasirinkti tinkamą

Renovacijos metu ypatingą dėmesį reikia skirti kiekvienai detalei, tik tada interjeras bus estetiškai ir funkcionaliai išbaigtas. Viena iš tokių detalių – grindų grindjuostės. Jie montuojami sienos ir grindų sandūroje. Tai daroma siekiant paslėpti technologinį tarpą tarp grindų ir sienos, paslėpti kabelių komunikacijas ir sukurti harmoningą perėjimą tarp grindų ir vertikalių paviršių (sienų, spintelių ir pan.).  

Grindjuostės tipai

Šiuolaikinėje rinkoje siūloma įvairių variantų ir dydžių grindjuosčių, kurios tiks prie bet kokios spalvos ir grindų struktūros.  Yra trys pagrindiniai grindjuosčių tipai: medinės, MDF ir plastikinės.

Medinės grindjuostės dažniausiai gaminamos iš spygliuočių medienos. Pagrindinis tokių grindjuosčių privalumas – jų ekologiškumas ir galimybė keisti spalvą bei atspalvį dažais ir lakais. Jų trūkumas yra tas, kad dėl per didelės drėgmės mediena gali deformuotis. Be to, medines grindjuostes galima pjauti tik 45 laipsnių kampu, nes jos neturi jungiamųjų detalių ir gali būti jungiamos tik galu į galą. Jie geriausiai tinka natūralių lentų, parketo ir laminato grindims apdailinti.

MDF grindjuostės yra universalios, todėl tinka beveik visų tipų grindims. Juos taip pat lengva prižiūrėti, nes jie nepritraukia dulkių, yra atsparesni drėgmei ir plovikliams, o veikiant ultravioletiniams spinduliams jų spalva mažai keičiasi. Pagrindinis trūkumas – trapumas, nes net ir nedideli smūgiai gali padaryti žalos.

Plastikinės grindjuostės yra labiausiai paplitusi ir populiari rūšis. Jie yra lengvi, nebrangūs ir atspariausi aplinkos sąlygoms. Juos galima montuoti įvairiais kampais, jie puikiai tinka įvairiems kabeliams paslėpti ir nereikalauja jokios apdailos. Plastikinės grindjuostės taip pat tiekiamos su papildomomis tvirtinimo detalėmis, kampuočiais, kištukais ir jungtimis, kurios palengvina montavimą. Tokių grindjuosčių spalviniai sprendimai leidžia patenkinti bet kokio dizaino poreikius. Jų trūkumas yra santykinis trapumas, palyginti su medinėmis konstrukcijomis. Nekokybiškos plastikinės grindjuostės lengvai lūžta ir įtrūksta nuo smūgių. Todėl svarbu pirkti gerai žinomų ir patikimų gamintojų modelius.

Grindjuostės dydžiai

Šiandien grindjuostės yra įvairių dydžių ir tvirtinimo kampų. Pirmiausia, jų forma ir dydis priklauso nuo medžiagos, iš kurios jie pagaminti. Medinės grindjuostės gaminamos šių standartinių parametrų: aukštis – nuo 30 iki 300 mm, plotis – nuo 15 iki 25 mm. Plastikinės grindjuostės gaminamos šių dydžių: aukštis – nuo 50 iki 60 mm, plotis – nuo 10 iki 20 mm.

Rinkdamiesi grindjuostę turėtumėte atsižvelgti į šiuos patarimus. Jei jūsų kambarys siauras ir žemos lubos, geriau naudoti ne aukštesnę kaip 45 mm grindjuostę. Standartinio dydžio kambaryje, kurio lubų aukštis neviršija 2,7 m, grindjuostės gali būti 45 mm arba 100 mm aukščio. Jei turite didelį kambarį su aukštomis lubomis (nuo 3 metrų), rekomenduojama naudoti 100 mm ar aukštesnes grindjuostes.

Pagrindinė aukštos kokybės grindjuosčių tiekėja yra MB „Egrindija”. Bendradarbiaujame su visame pasaulyje pripažintais gamintojais, todėl mūsų gaminiai atitinka visus kokybės, aplinkosaugos ir saugos reikalavimus. Mūsų plastikinėse grindjuostėse nėra chloro, jos pagamintos iš aukštos kokybės PVC be kenksmingų sunkiųjų metalų. Visi tvirtinimo elementai buvo išbandyti, kad būtų nekenksmingi aplinkai. Todėl kreipkitės į MB „Egrindija” ir mes jums parinksime bet kokios spalvos ir reikiamų matmenų grindjuostę.