PRAMONINĖS GRINDŲ DANGOS IŠ GUMOS GYVULININKYSTĖS ŪKIAMS

Palankių sąlygų ūkiniams gyvūnams laikyti sudarymas padeda palaikyti gyvulių sveikatą ir skaičių, didinti ūkių produktyvumą ir pelningumą. Guminės plytelės arba guminiai kilimėliai naudojami įvairiose pramonės ir žemės ūkio srityse. Šie gaminiai skirti grindims patalpose, kuriose yra didelė drėgmė.

Didelį gaminio elastingumą lemia jo smūgius sugeriančios savybės. Danga apsaugo nuo traumų krentant. Guminės grindys karvėms suteikia amortizuojantį poveikį (virpesių slopinimo procesą), kuris apsaugo nuo kanopų pažeidimų.

Guminiai kilimėliai gyvuliams montuojami ant grindų, skirtų apdailai. Gaminiai sukurti atsižvelgiant į ūkio veiklos specifiką, pavyzdžiui, grindys suderinamos su įvairiomis gyvulių atliekų šalinimo galimybėmis – mechaniniu būdu (naudojant grandiklius ir grandiklinius transporterius) ir naudojant hidraulines sistemas.

Guminių grindų dangų tipai ir savybės

Guminės karvių tvarto grindys gaminamos iš perdirbtų automobilių padangų (natūralaus ir sintetinio kaučiuko derinys). Gamybos technologija – presavimas aukštoje temperatūroje ir slėgyje. Galutinis produktas pasižymi dideliu tvirtumu ir elastingumu.

Privalumai ir savybės:

  • nesukietėja, išlaiko minkštumą ir elastingumą žemoje temperatūroje; 
  • apsaugo gyvūnus ir darbuotojus nuo paslydimo;
  • užtikrina lengvą patalpos valymą ir dezinfekciją;
  • nesugeria drėgmės ir purvo;
  • atsparūs mechaninėms apkrovoms – tempimui, gniuždymui, spaudimui, plyšimui, deformacijai;
  • atsparūs cheminėms medžiagoms – plovikliams, dezinfekavimo priemonėms;
  • tarnavimo laikas – ne trumpesnis kaip 10 metų. 

Dar vienas privalumas – lengvas montavimas ir išmontavimas. Guminiai kilimai karvėms padeda palaikyti sanitarijos ir higienos standartus patalpose. Dėl to gyvuliai mažiau serga infekcinėmis ligomis, greičiau priauga svorio, padidėja jų produktyvumas. Specialių paklotų naudojimas sumažina tešmens ir kanopų ligų riziką ir prisideda prie gyvulių gerovės. 

Norint padidinti pieno primilžį, melžiamos karvės turi gulėti bent 12 valandų per parą. Guminių paklotų sukurtos patogios sąlygos padeda gerai pailsėti. Grindys apsaugo nuo kojų sąnarių sužalojimų joms krentant. Grindis rekomenduojama pabarstyti pjuvenomis ir šiaudais, kurie pagerina grindų termoizoliacines savybes ir padeda geriau sulaikyti šilumą šaltuoju metų laiku.

Lietuvos įmonė MB „Egrindija” siūlo kokybiškas ir lengvai montuojamas pasaulinių gamintojų grindų dangas. Siūlome variantus tiek namų, tiek pramoniniams ar komerciniams poreikiams. Jei turite klausimų dėl bet kurios MB Egrindija internetinės parduotuvės prekės, užpildykite svetainėje esančią užsakymo formą ir mes su jumis susisieksime.