Sandėlių grindų danga. Į ką atkreipti dėmesį

Šiuolaikiniai sandėliai ir patalpos turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Lubų aukštis, sienų spalva, lentynų išdėstymas, grindų kokybė – visi šie dalykai yra svarbūs sandėliavimo sąlygoms, našumui ir saugumui užtikrinti. Sandėlio grindys yra labiausiai naudojama patalpų dalis (ant jų perkeliamos, sandėliuojamos ir kraunamos įvairios prekės). Todėl sandėlio grindų dangos nuolat patiria dideles apkrovas, smūgius, šiluminį ir cheminį poveikį. Todėl verta skirti pakankamai dėmesio aukštos kokybės ir ilgaamžės grindų dangos pasirinkimui.

Į ką turėtumėte atkreipti dėmesį?

Renkantis grindų dangą sandėliams ir sandėliavimo patalpoms, būtina atsižvelgti į sandėlio paskirtį, jo konstrukciją ir ploto intensyvumą. Pagal paskirtį sandėliai skirstomi į pramoninius, gamybinius, prekių, maisto prekių ir universalius. Pagal konstrukciją yra atviri ir uždari sandėliai. Sandėliai taip pat skirstomi į klases: “A”, “B”, “C”, “D”. Kiekviena klasė turi savo rekomendacijas. Pavyzdžiui, A klasei tinka betono, poliuretano ir modulinės PVC dangos. C kategorijai pakanka asfalto grindų. D klasėje galima naudoti bet kokias grindis.

Papildomi reikalavimai sandėlio grindims.

Pagrindiniai sandėlio grindų dangai keliami šie reikalavimai: priešgaisrinė sauga; stiprumas, atsparumas statinėms ir dinaminėms apkrovoms; atsparumas drėgmei ir cheminėms medžiagoms; turi atlaikyti didelius temperatūros pokyčius.

Papildomi reikalavimai:

            1.        Grindys turi būti lygios. Taip užtikrinamas nekliudomas sandėlio įrangos ir darbuotojų judėjimas, taip pat produktų ar prekių saugojimo lentynų stabilumas. Degalų ir tepalų sandėliuose grindys turėtų būti šiek tiek pasvirusios, kad išsiliejęs skystis galėtų nutekėti.

            2.        Svarbus kriterijus – dulkių nebuvimas patalpoje. Per tam tikrą laiką, esant intensyviam eismui, ant grindų paviršiaus atsiranda dulkių.  Jos ne tik kenkia darbuotojų sveikatai, bet ir nusėda ant prekių, gaminių, produkcijos ar krovinių, todėl jų valymas reikalauja papildomų išlaidų. Be to, dulkės pagreitina įrangos gedimą.

            3.        Įtrūkimai sandėlio grindyse skatina ratų ir važiuoklės nusidėvėjimą. Todėl grindų danga turi būti kuo lygesnė ir tvirtesnė.

Aukštos kokybės pramoninės grindų dangos iš MB “Egrindija”.

Viena tinkamiausių dangų, atitinkančių absoliučiai visus pirmiau minėtus sandėlių ir gretimų patalpų grindims keliamus reikalavimus, yra modulinės PVC grindys.

Dar vienas svarbus modulinių grindų privalumas – lengvas ir greitas montavimas.

Tokias grindis galima suremontuoti akimirksniu, pakeičiant pažeistas plokštes. Tam net nereikia sustabdyti sandėlio veiklos.

Skirtingų spalvų PVC modulinės plytelės leidžia atskirti tam tikras sandėlio zonas arba nubrėžti įrangos judėjimo kryptis.

MB “Egrindija” yra pirmaujanti modulinių grindų dangų tiekėja Lietuvoje. Siūlome aukščiausios kokybės pramonines grindis, įskaitant sandėliams skirtas grindis. Jei reikia, MB “Egrindija” specialistai įrengs grindų dangą Jūsų patalpose.