ŠIUOLAIKINĖS GRINDŲ DANGOS. GUMINIŲ PLYTELIŲ SAVYBĖS.

Guma turi nemažai privalumų, dėl kurių ji tapo itin populiaria grindų danga įvairiose srityse, įskaitant didelio eismo intensyvumo komercines patalpas. O dabar, kai gumines plyteles arba guminius ritinius galima įsigyti įvairių spalvų, raštų ir tekstūrų, ši medžiaga vis dažniau naudojama ir gyvenamųjų namų interjeruose bei eksterjeruose. 

Guminės plytelės ypač patogios tiems, kurie remontą atlieka savo rankomis. Tačiau šiuos privalumus atsveria ir keletas trūkumų, kuriuos svarbu suprasti prieš priimant galutinį sprendimą dėl grindų dangos pasirinkimo tam tikriems poreikiams. 

Neslidi danga iš gumos. Kai kurie niuansai 

Guminė grindų danga yra tam tikra elastinga ir neslidi danga, ir tai yra akivaizdus jos privalumas. Kaip ir kitos elastingos medžiagos, pavyzdžiui, vinilas ir linoleumas, guminės grindys užtikrina patvarų, lengvai prižiūrimą paviršių, tinkantį didelio judėjimo zonoms, pavyzdžiui, sporto salėms, žaidimų kambariams, poilsio kambariams, skalbykloms, garažams, automobilių remonto dirbtuvėms, gyvulių fermoms ir pagalbinėms patalpoms.

Tačiau galima sakyti, kad guminės grindys nėra dažnai naudojamos gyvenamuosiuose pastatuose ir butuose. Nors dauguma guminių grindų dangų puikiai tinka aktyvioms patalpoms, jos neatrodo tinkamos gyvenamosioms patalpoms (bent jau daugumai žmonių). Taip pat verta paminėti, kad guminės grindų dangos laikinai turi ryškų kvapą, ir kai kuriems namų savininkams jis yra nemalonus. Šis kvapas labiau jaučiamas gaminiuose, pagamintuose iš natūralaus kaučiuko, o sintetinėse rūšyse jis mažiau juntamas.

Guminių plytelių priežiūra ir remontas

Gumines plyteles labai lengva prižiūrėti. Grindims valyti paprastai užtenka drėgnos šluostės. Jei naudojate valymo priemonę, turėtumėte pasitarti su gamintoju, nes tam tikri agresyvūs plovikliai gali pažeisti kai kurių rūšių grindų dangas. Sintetinės gumos grindys paprastai yra atsparesnės dėmėms nei natūralios gumos. Kai kurias rūšis galima poliruoti vandenyje tirpiu vašku, kad jos taptų atsparesnės pažeidimams ir spalvos pokyčiams. 

Guminių grindų įrengimas

Guminės plytelės yra viena lengviausiai įrengiamų medžiagų. Kai kuriuose dangos variantuose naudojami kraštai, kurie tarpusavyje sujungiami specialiais užraktais, o kituose naudojama kraštų smeigtukų sistema, laikanti plyteles kartu. Plyteles galima lengvai pjaustyti aštriu peiliu. Taip pat yra guminių modulių formų, klijuojamų prie pagrindo, nors jos mažiau paplitusios tarp savamokslių, nes jas įrengti sunkiau.

Dauguma guminių grindų dangų yra labai atsparios drėgmės pažeidimams. Tačiau, jei ją klojate žemiau žemės lygio, pavyzdžiui, rūsyje, gali prireikti garų barjero, kad drėgmė nesiskverbtų iš apačios. Šiuolaikinės guminių plytelių rūšys taip pat yra specialiai apdorotos, todėl jas galima naudoti drėgnose vietose, pavyzdžiui, dangos prie baseinu.

Tikrai vandeniui atsparias ir patikimas gumines grindis galima įsigyti tik iš patikimų gamintojų. Moderniausių ir patvariausių grindų dangų rasite MB „Egrindija” internetinėje parduotuvėje. Turime lengvai montuojamų PVC, plastikinių ir guminių grindų, skirtų namų, komercinių, pramoninių ir sporto reikmėms. Norėdami gauti daugiau informacijos apie konkrečios prekės iš MB „Egrindija” katalogo savybes ir charakteristikas, kreipkitės į mūsų konsultantus.