Šiuolaikinės grindų dangos plovykloms ir jų įrengimo ypatumai

Šiuolaikinių technologijų dėka yra įvairių galimybių, leidžiančių sukurti aukštos kokybės grindų dangą automobilių plovykloms, atsižvelgiant į šios rūšies paslaugoms keliamus reikalavimus.

Transporto priemonių savininkai paprastai atidžiai stebi, kaip tvarkingai ir švariai atrodo jų automobiliai. Tam jie naudojasi automobilių plovimo paslaugomis, kurios teikiamos daugelyje degalinių ir automobilių remonto dirbtuvių. Šiandien automobilių plovyklose naudojamos plovimo priemonės, kurios ne visada yra ekologiškos. Todėl tokias paslaugas teikiantys savininkai turi rinktis patvarią grindų dangą, atsparią drėgmei ir agresyvioms medžiagoms.

Šiuo metu populiarūs šie automobilių plovyklos dangos tipai:

1.  Keraminis granitas. Jos įrengiamos tokia seka: išliejamas betoninis pagrindas arba išlyginamasis sluoksnis; visiškai išdžiūvus (tai užtrunka apie mėnesį), klojamos porcelianinės keramikos arba mozaikinės plytelės. Klojant naudojami specialūs klijavimo mišiniai, o esamos siūlės apdorojamos hidroizoliaciniais mišiniais. Pagrindiniai porceliano keramikos grindų privalumai: nedidelė kaina, estetinis vaizdas ir puikios hidroizoliacinės savybės. Iš trūkumų paminėtini šie: plytelės yra slidžios nuo drėgmės, todėl darbuotojai turi naudoti specialią avalynę; nepakankamas atsparumas mechaniniam poveikiui ir pažeidimams, didelėms apkrovoms ir smūgiams.

2.  Savaime išsilyginančios grindys.  Ši galimybė sukurti grindų dangą su patvariu paviršiaus sluoksniu – išlyginamuoju sluoksniu – yra vienas populiariausių automobilių plovyklų variantų. Tačiau klojimo technologinis procesas turi nemažai ypatumų. Norint pasiekti kokybišką rezultatą, darbai atliekami ne žemesnėje kaip +5 laipsnių temperatūroje. Procesas vyksta taip:

– Pirmiausia padaromas betono išlyginamasis sluoksnis su armatūra;

– tada jau išlietas pagrindas sutankinamas vibratoriumi;

– išdžiūvus betonui, apdorojant jį specialiomis medžiagomis (tarp jų yra smūgiams atsparių priedų: korundo ir kvarco sandariklių, metalo dalelių), suformuojamas stiprus apdailos sluoksnis;

– grindys kruopščiai nušlifuojamos ir lakuojamos, kad būtų visiškai sandarios.

Savaime išsilyginančių grindų privalumai: atsparumas cheminėms medžiagoms, tvirtumas, sandarumas, ilgaamžiškumas ir idealiai lygus paviršius.

Trūkumai: didelė aukštos kokybės smūgiams atsparių mišinių kaina; nepakankamas atsparumas smūgiams; atsiskyrus viršutiniam sluoksniui, grindys greitai suyra.

3.  Modulinė gumos arba PVC danga. Automobilių plovyklų grindų lentelėse užima pirmąją vietą. Tokioms grindims kloti reikia įprasto lygaus paviršiaus (svarbiausia, kad nebūtų didelių įdubimų ar nelygumų), guminio plaktuko ir pačių modulinių plytelių. Montavimo procesas susideda iš modulių sujungimo vienas su kitu naudojant specialią fiksavimo sistemą.

Modulinių guminių arba PVC puzzle dangų privalumai:

– Ją labai greitai sumontuoti;

– galima naudoti iš karto po įrengimo;

– nebijo statinių ar dinaminių apkrovų;

– visiškai atspari vandeniui ir cheminėms medžiagoms;

– be problemų atlaiko temperatūros pokyčius;

– nėra slidus;

– patvarus;

– lengvai taisomas.

Geriausias modulines plovyklų grindis galima įsigyti iš gerai žinomos Lietuvos įmonės MB „Egrindija”. Mūsų svetainėje rasite platų aukštos kokybės grindų dangų iš pirmaujančių Europos įmonių asortimentą.