Visame pasaulyje naudojama neslidi danga

Apie guminių plytelių egzistavimą žino nedaugelis, tačiau Europoje ši medžiaga jau seniai pelnytai išpopuliarėjo. Guminės plytelės yra senų padangų perdirbimo produktas. Kadangi jų gamybai naudojamas natūralus kaučiukas ir aukštos kokybės sintetinis kaučiukas, perdirbimo proceso metu susidaro daug gumos atliekų ir praktiškos medžiagos. Gumos plyteles kloti nesudėtinga, be to, ši medžiaga turi daug privalumų. 

Dėl gero sukibimo su sportine avalyne šios plytelės plačiai naudojamos sporto objektuose – sporto aikštelėse, sporto salėse iš jų gaminami bėgimo takeliai, taip pat tai puiki medžiaga žaidimų aikštelėms. Plaukimo baseinų vandens zonos taip pat dažnai apjuosiamos guminėmis plytelėmis – jos yra gerai atsparios vandeniui ir drėgmei, o rizika paslysti ant jų sumažinama iki minimumo. Ši medžiaga gali būti geras pasirinkimas kuriant įdomių formų ir ryškių spalvų takus. 

Guminės plytelės yra viena nepretenzingiausių, saugiausių ir praktiškiausių dangų. Nereikia jokios specialios priežiūros, plytelių greičiausiai nereikės keisti, jų nereikia dažyti. Norint nuo jų pašalinti nešvarumus, pakanka jas nuplauti vandens srove.     

Kaip teisingai kloti gumines plyteles

Yra du pagrindiniai būdai, kaip kloti šios rūšies plyteles: ant žemės ir ant tvirto pagrindo.

Klojimas ant žemės labiau tinka sodui. Norint kloti, pirmiausia reikia pašalinti viršutinį dirvožemio sluoksnį, išvalyti jį nuo piktžolių ir gerai sutankinti. Tada klojamas skaldos sluoksnis (80-100 mm storio). Ant skaldos sluoksnio pilamas cemento ir smėlio mišinio sluoksnis. Šis sluoksnis bus plytelių dangos pagrindas. Klojant patartina įrengti bortelį, jis suteiks konstrukcijai tvirtumo, o takelis atrodys estetiškiau. Guminės plytelės paprastai turi specialias įvores arba užraktus, todėl jas kloti labai paprasta ir nereikia specialių įgūdžių. Įvorės arba spynos užtikrina, kad plytelės būtų tvirtai sujungtos viena su kita ir neleistų joms judėti klojant ir naudojant.

Ant kieto paviršiaus (medžio, betono, asfalto) kloti dar lengviau. Svarbiausia, kad pagrindas būtų lygus ir be deformacijų. Jei plyteles reikia klijuoti specialiais klijais, pagrindą prieš tai reikia nugruntuoti. Jei plytelės turi užraktus, pakanka nuvalyti pagrindą nuo purvo ir šiukšlių. Pirmuoju atveju klijai tepami ant plytelių, tada plytelės prispaudžiamos prie pagrindo. Kai klijai išdžiūsta, grindys paruoštos naudoti. Antruoju atveju plytelės yra paruoštos, kai tik elementai sujungiami tarpusavyje.  

Geriausias modernias, lengvai montuojamas grindis siūlo MB „Egrindija”. Prekiaujame tik gerai žinomų ir pripažintų gamintojų gaminiais. Mūsų grindys ne tik patvarios ir patikimos, bet ir ekologiškos bei stilingos. Su MB „Egrindija” asortimentu ir kainomis galite susipažinti įmonės interneto svetainėje. Pateikite užklausą svetainėje, o mes su jumis susisieksime ir suteiksime visas reikalingas konsultacijas.